Опис
Рішення власника про зміну адреси місцезнаходження приватного підприємства та затвердження нової редакції статуту
Якщо ваше приватне підприємство змінило адресу місцезнаходження, необхідно внести зміни до Єдиного державного реєстре юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань. Для цього власнику підприємству необхідно скласти рішення про зміну місцезнаходження підприємства та затвердження статуту в новій редакції і звернутися до держреєстратора та змінити відомості про місцезнаходження.
Зважаючи на ч. 4 ст. 17 Закону № 755, для державної реєстрації змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи у загальному випадку потрібно подати такий мінімальний пакет документів:
— заяву про державну реєстрацію юридичної особи (крім громадських формувань й органів влади) (з 01.06.2020) (форма 2, затверджена наказом Мін’юсту від 18.11.2016 р. № 3268/5, у редакції наказу Мін’юсту від 10.05.2020 р. № 1716/5);
— документ про сплату адміністративного збору;
— статут приватного підприємства в новій редакції.
Зауважимо
За державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу (крім громадських об’єднань і благодійних організацій), що містяться в ЄДР (крім унесення змін до інформації про здійснення зв’язку з юридичною особою) адміністративний збір справляють у розмірі 0,3 прожиткового мінімуму для працездатних осіб (абз. 8 ч. 1 ст. 36 Закону № 755).
Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону № 755 розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців здійснюють протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних і святкових днів.
У даному розділі нашого порталу пропонуємо зразок рішення власника приватного підприємства про внесення змін місцезнаходження підприємства та затвердження нової редакції статуту (+ Статут приватного підприємства з одним засновником).
Коментар:
Спеціального закону, яким регулюється діяльність приватних підприємств, немає. Тобто всі питання організації та діяльності приватних підприємств слід вирішувати виходячи з загальних норм Цивільного кодексу України та Господарського кодексу України, інших законів.
Відповідно до ч. 3 ст. 62 Господарського кодексу України підприємство, якщо інше не встановлено законом, діє на підставі статуту. Отже, зважаючи на відсутність в законі спеціальної вказівки щодо приватних підприємств, можна зробити висновок, що єдиним і обов’язковим для даного виду підприємств установчим документом є статут, який за своїм змістом повинен відповідати загальним вимогам, передбаченим в ст. 57 Господарського кодексу України, а саме, в установчих документах повинні бути зазначені найменування суб’єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна, розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.