19

 

Масової установки касових апаратів не буде – її перенесли на рік, до 1 січня 2022-го, але будьте уважні – не для всіх. Деякі категорії підприємців уже повинні на них перейти.

Діють нові рахунки для сплати податків до державного та місцевого бюджетів, а також єдиного соціально внеску.

Єдиний рахунок для податків та ЄСВ діє з 1 січня, але поки не є обов’язковим для підприємців. Він стане обов’язковим для всіх платників податків з 2022 року.

Єдиний податок для фізосіб-підприємців другої групи прив’язаний до мінімальної зарплати, а яка зросла з 1 січня до 6000 гривень. Єдиний податок для підприємців другої групи виростає з січня цього року до 1200 гривень.

З січня підвищено також розмір єдиного соціального внеску (ЄСВ), що пов’язано також зі збільшенням мінімальної зарплати до 6 тисяч гривень. ЄСВ становить 22% від мінімальної зарплати – 1320 гривень для ФОПів усіх груп.

З 1 січня змінилися ліміти для фізосіб-підприємців – тепер це не фіксовані суми, а показники, прив’язані до мінімальної зарплати:

  • Для першої групи новий ліміт становить 167 мінімальних зарплат, а це 1,002 млн гривень на рік.
  • Для другої групи новий ліміт – 5,004 млн гривень (834 мінімальної зарплати).
  • Для третьої групи – 7,002 млн (1167 мінімальних зарплат).

З 1 січня в Україні скасовано книги обліку доходів і витрат. У податковій пояснили: замість книг обліку підприємці будуть зобов’язані вести помісячний облік в довільній формі (можна або письмово, або в електронному вигляді). При цьому старі книги знімати з обліку в Податковий не потрібно. При цьому податківці попередили, що потрібні будуть первинні документи на доходи.

Для фізосіб-підприємців підвищили ліміти з нерухомості, яку вони можуть здавати в оренду без ризику злетіти з єдиного податку. По житловій нерухомості такий ліміт виріс зі 100 до 400 квадратних метрів, по нежитловій — з 300 до 900 квадратних метрів.

 

Юридична компанія WINNER