7

Законопроектом виключаються із законодавства положення, які унеможливлювали вступ на державну службу особи, яка досягла 65 років.

Законопроект щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу, не передбачає дотримання принципів рівного доступу. На цьому під час засідання Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування наголосила голова Національного агентства України з питань державної служби (НАДС).

«НАДС в межах повноважень опрацювало проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу». Доповнення статті 20 вимогами щодо досвіду заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих, можуть привести до порушення принципу рівного доступу до державної служби. В той же час, звертаю увагу, що в статті 20 вже визначено вимоги, що мають загальний характер та можуть бути застосовані до всіх посад державної служби. Тому пропонуємо не підтримувати проект в цілому, оскільки питання потребує доопрацювання», – зазначила Наталія Алюшина.

Вона також висловила стурбованість тим, що парламент не підтримав доопрацьований законопроект про відновлення конкурсів на посади державної служби. Алюшина підкреслила, що державні органи і надалі будуть змушені набирати людей за процедурою добору. Станом на 16 грудня ця кількість становить вже 16 829.

Раніше «Судово-юридична газета» писала, що Рада зняла вікові обмеження для вступу на державну службу.

Законопроектом виключаються із законодавства положення, які унеможливлювали вступ на державну службу особи, яка досягла 65 років.

 Також передбачається внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо можливості, повторного призначення на один рік державного службовця, який досяг пенсійного віку без обов’язкового проведення конкурсу щорічно.

 У зв’язку з потребами служби державний службовець за рішенням суб’єкта призначення може бути залишений на державній службі після досягнення 65-річного віку за його згодою.

Рішення про продовження строку перебування на державній службі приймається суб’єктом призначення щороку, але не більш як до досягнення державним службовцем 70-річного віку. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб бути в курсі найважливіших подій.