101

НОВИЙ КРОК ПРОТИ ПІРАТСТВА: УКРАЇНЦІ, ЯКІ КОРИСТУЮТЬСЯ НЕЛЕГАЛЬНИМИ СЕРВІСАМИ, ЗАЛИШАТЬСЯ БЕЗ ТЕЛЕКАНАЛІВ

Провайдери змінять систему кодування.

Починаючи від 9 квітня провайдери супутникового телебачення введуть нову систему кодування сигналу. Ті хто користується нелегальними сервісами залишаться без улюблених телеканалів.

За деякими даними, понад мільйон абонентів супутникового телебачення в Україні використовують саме піратські сервіси. Наприкінці січня провайдери супутникового телебачення закодували сигнали  двадцяти трьох телеканалів провідних українських медіагруп.  Їхній перегляд став платним. Але замість того, аби під’єднатись до офіційних провайдерів, сотні тисяч абонентів почали користуватись послугами піратських сервісів. 

“Це проблема ментальна. Тому що після розвалу союзу, телебачення якого було безкоштовним, аудиторія не звикла до того, що за телебачення треба платити. Коли ми купуємо піратський сервіс або купуємо крадене – називаймо речі своїми іменами, – то ми насамперед ховаємо українське телебачення і українське кіно”, – говорить медіаексперт Олександр Глущенко.

Завдяки кодуванню, тепер медіагрупи зможуть контролювати власний супутниковий сигнал і те, як і ким він використовується. Також це має захистити авторські права виробників контенту.

“Для того, аби створити твір ти його вигадуєш, наймаєш людей, які його створюють знімають монтують потім ти його видаєш в ефір, хочеш заробити на рекламі, чи на підписці, чи продати, а в тебе його вкрали, і робота сотні тисяч людей до створення твору марна”, – зазначив генеральний директор 1+1 media Ярослав Пахольчук.

Вже 9 квітня, розпочнеться черговий етап боротьби з супутниковим піратством. Спочатку в наступ пІдуть офіційні провайдери. 

“Ми відключимо нашу систему кодування НДС. Вона була зламана піратами, надалі у нас буде нова система. Вона нова, прогресивна і не дає можливість розкодувати сигнал нелегальними тюнерами”, – зазначив представник Viasat Антон Юр’єв.

До боротьби з нелегальними сервісами долучаться медіагрупи з кіберполіцією.Ловитимуть порушників, так би мовити, “на живця”.

“Важливим учасником процесу супутникового піратства є інсталятор чи майстер, який приходить і налаштовує антену. Вони надають свої послуги, продають їх в інтернеті. Ми будемо замовляти ці послуги, брати на гарячому, і ці інсталятори матимуть кримінальну відповідальність”, – зазначив генеральний директор 1+1 media Ярослав Пахольчук.

Але і це не все, що чекає на піратів. В окремих випадках вони платитимуть за власні протизаконні дії. За словами Пахольчука, “це матеріальна компенсація за завдані збитки”.

Супутникове піратство завдає збитків вітчизняному телебаченню на мільйони гривень, як наслідок, медіагрупам складніше виробляти якісний контент. 

ТСН